Küçük Şeyler Büyük Mutluluklar

Kategori: Genel | 2

Eskiden küçük şeylere mutlu olmak nedir çok iyi bilirdim. İlk cep telefonumu aldığımda, ilk konsere gittiğimde , ilk defa şehir dışına arkadaşımla tek başımıza çıktığım da… İnsanın içini  bir telaş kaplardı ilk önce ama tatlı bir telaş heyecandan kıpır kıpır olur yerinde duramazdın. Şimdi o kadar küçük şeylere mutlu olamıyoruz.Küçük mutluluklarımı özlüyorum bazen,  hatırlıyorum o an ki heyecanımı yüzümde bir tebessüm oluşuyor içim ısınıyor.

İLK UÇAK MACERAM

Bugün ilk defa uçağa binme maceramı paylaşacağım seninle. O zamanlar çok küçüğüm 1.sınıftayım daha, dayım haber yolladı köye gidecekmiş Esma da benle gelsin diye ben de severdim köyü mutlu oluyorum , tabi sonradan öğreniyorum ki uçakla gideceğiz. Hala hatırlarım o an ki şaşkınlığımı “gerçekten mi?” diye soruyorum anneme “evet kızım” diyor. Nasıl mutluyum o an uçağa bineceğim ben uçağa  bineceğim bulutların arasından geçeceğim diye sayıklıyorum içimden sürekli. Bizim çekirdek aile de ilk uçağa binen ben olacağım bunun gururunu yaşıyorum gören de sanır ki  Mars’a gönderilen ilk Türk benim.     

uçak

Neyse gün geldi çattı uçuşum sabahtı, akşam oldu yatağıma yattım . Ama beni gör bir gram uyku girmiyor gözüme fal taşı gibi açık heyecandan. Çıktım salona açtım ışığı oturdum yere yukarıda duvarda saat var ona bakarak zamanın gelmesini bekliyorum. Aklıma ölüm geliyor sonra dua ediyorum “Allah’ım lütfen uçağa bineyim sonra öleceğim varsa da ondan sonra ölürüm” diye mükemmel bir pazarlık yapıyorum. Zorda olsa sabah oluyor ben 0 uykuylayım ama önemli değil sonuçta uçağa bineceğim hiç bir şey ondan önemli değil o gün.

Gidiyoruz hava alanına ben de pire kadar boy var alan devasa büyük geliyor korkuyorum birazcık dayımın elini sımsıkı tutuyorum. Sonra büyük buluşma gerçekleşiyor görüyorum uçağımızı hayranlıkla gözlerimi açıyorum bir süre bakışıyoruz. İçene giriyoruz uçağın dayım yerlerimizi buluyor oturuyoruz. Maalesef cam kenarında değilmiş yerimiz biraz moralim düşüyor gibi oluyor ama havalandıktan sonra yanımda ki adamı umursamadan eğiliyorum ona doğru camdan hayran hayran bulutları izlerken içimde bir saf mutluluk.

2 Responses

  1. Görkem CAN

    İnen uçağın pilotunu alkışlama bize özgü bir övgü. Gurbetçiler vasıtasıyla dünyaya yayılmış. Ben de ilk uçağa binişimi hatırlamaya çalışıyorum ama yıllar olmuş. 14 saatlik bir Çin uçuşum var ki sayfalarca anı biriktirdim.. Bir ara yazacağım..

    • esmanur

      Yorumunuz için teşekkürler öncelikle 🙂 yazın mutlaka, keyifle okuruz 🙂

Hey, düşüncelerini paylaşsana :)