Suçlu Zihinlere Yolculuk : Erin Caffey

Kategori: Genel | 0

39 yaşında bir anne, 8 ve 13 yaşlarında iki erkek kardeş yanan evlerinde ölü bulundular. Baba ise ağır yaralı bir şekilde kurtuldu. Peki evin diğer kızı Erin neredeydi? Bu yaşananlarla bir ilgisi var mıydı? Bugün size yaşandığı yıl büyük ses getiren bir çok insanı şok eden Erin Caffey Vakasından bahsedeceğim.

Baba Terry yangından ağır yaralı bir şekilde kurtuldu. Bir çok yerinde mermi yaraları ve yanıklar vardı. Polise hemen ifadesini vermek isteyen Terry onları vuranın Charlie Wilkinson olduğunu söyledi. Bu kişi Erin’nin erkek arkadaşından başkası değildi. Polis kısa zaman da Charlie ve suç ortağı olan iki kişiyi yakaladı. Şaşırtıcı bir diğer bilgi ise Erinden geldi. Onu Charlie’nin karavanın da yarı uyuşuk bir şekilde bulmuşlardı. Erin ilk ifadesinde onu Charlie’nin uyuşturarak evden kaçırdığını iddia etti. Fakat sadece 2 gün sonra tüyler ürpertici olay açığa çıktı.

charlie, charles, bobbi, erin

 

Charlie ve suç ortakları olan Bobbi ile Charles sorguda söyledikleri birbirleriyle örtüşüyordu. Hepsinin dediği bir şey vardı : “Bu olanlar Erin’in fikriydi.” Charlie Erin’in ona “Ailemi öldür dayak yemekten bıktım” gibi söylemlerde bulunduğunu söyledi. Ve tanık olarak ortaya Erin’in eski arkadaşı çıktı olanlardan Erin’in sorumlu olduğunu kanıtladı. Erin’in eski erkek arkadaşı şunları söyledi : Bana “Gidip ailemi öldürmek için birini kiralacağını” söyledi. Bende ona “Neden böyle bir şey yapmak istiyorsun?” diye sordum. Erin ise ” Ne zaman gerçekten sevsem annem ve babam ayırmaya çalışıyor” diye yanıt verdi.

Erin bu işin içinde parmağı olduğunu inkar etmedi fakat geçen 10 yıl içerisinde ele başının kendisi olduğu fikrini hala reddediyor. Netflix’in Piers Morgan ile Katıl Kadınlar adlı belgeselinde (Netflix belgeselleri yazıma da şuradan ulaşabilirsiniz;https://suveyda.net/netflix-belgesel-onerileri/ ) konuşan 26 yaşında ki Erin bazı sorulara cevap verdi.

Piers Morgan : Ne oldu da bunu yapmak istedin? 

Erin : Küçük yaşlarda yaptığım kötü seçimler yüzünden bugün buradayım. Kendimi hiç burada hayal etmemiştim. Aptalcaydı. Onlar beni dövmüyordu. Paramı eksik etmiyorlardı. Bunu onlara neden yaptım ki?

Piers Morgan : Peki aileni öldürme olayında ne kadar sorumluluğu üstüne alıyorsun?

Erin : Bilmiyorum benim hala çözmem gereken çok şey var.

Piers Morgan : Bu olayı durdurma şansının senin elinde olduğunu şuan kendine açık açık söyleyebiliyor musun? Yani sen istesen şuan ailen yaşıyor olabilirdi. Sence de öyle mi?

Erin : Evet..

Piers Morgan : Hapisten çıkınca ilk ne yapacaksın?

Erin : Onları mezarda ziyaret edeceğim.

Erin’nin olaylardan 10 yıl sonraki hali (26 yaşında)

 

OLAYLARIN GERÇEK YÜZÜ

Peki bu kan donduran olay nasıl gerçekleşti o gece tam olarak neler oldu gelin hep beraber göz atalım.

Erin’nin ailesi Charlie’nin kendisine kötü örnek olduğunu söyleyerek onunla daha görüşmemesi gerektiğini söyledi. 27 Şubat 2008 Çarşamba günü Erin, ayinden sonra Charlie den ayrıldı. Üç gün sonra cinayetler gerçekleşti. Üç arkadaş Charlie, Charles ve Bobbi Erin’in evlerine arabayla gitti fakat kapıdaki köpeğin çok ses çıkartması sonucu geri dönmek zorunda kaldılar. Daha sonra Erin Charlie’yi arayarak “Neredesin? Köpeği ben hallederim. Geri gelmen lazım. dedi. Bunun üzerine üç kişi eve dönüp Erin’i de yanlarına alarak bir mezarlığa gittiler. Yaklaşık 1 saat boyunca yapacaklarını planladılar. Cinayetleri nasıl işleyeceklerin den bahsettiler.

Daha sonra eve döndüler. Erin ve Bobbi arabada onları bekleyeceklerdi. Charlie ve Charles yanlarına aldıkları silahlarla eve girdiler. Charlie ilk Terry’i vurdu daha sonra silah tutukluk yapınca çıkartığı bıçağı Erin’nin annesinin kafasını koparırcasına kesti. Alt katta olanları duyan iki kardeşin birini Charles silah ile vurdu diğer kardeşi ise Charlie ölesiye bıçakladı. Daha sonra evi ateşe vererek ordan uzaklaştılar. Hep beraber Charlie’nin karavanına gidip seks yaptılar.

CEZALAR

Charlie Wilkinson şartlı tahliyesiz müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Charles Waid  şartlı tahliyesiz müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bobbi Johnson’a en az 20 yıl hapis cezası verildi.

Erin Caffey ise en az 42 yıl hapis yatacak.

Hey, düşüncelerini paylaşsana :)